""

Ostatnia aktualizacja: 17. października 2013r. [Co nowego na stronie?]


U W A G A: === już od 1,25l === [Zamów teraz]!

Od 1. sierpnia br. nowe, korzystniejsze zasady sprzedaży wysyłkowej Oleju Lnianego Grunwaldzkiego!!!


Tłuszcze, jak chyba żaden inny składnik pożywienia, są źródłem obaw, kontrowersji i nieporozumień. Ubiegły wiek przyniósł szereg mniej lub bardziej naukowych doniesień o szkodliwości lipidów. Ostatnie lata to rozwój badań wykazujących coraz częściej, że niektóre rodzaje tłuszczów są wręcz potrzebne do życia, utrzymania zdrowia, a nawet do wspomagania organizmu w walce z chorobami.

Jednym z takich cudownych eliksirów zdrowia jest olej tłoczony na zimno z nasion tradycyjnych odmian lnu.


Jesteśmy producentem Oleju Lnianego "Grunwaldzkiego". Zob. Gdzie można nabyć Olej Lniany Grunwaldzki?

Wybierając dla naszego oleju nazwę kierowaliśmy się nie tylko położeniem firmy w gminie Grunwald, niedaleko od historycznych pól, na których rozegrała się jedna z największych bitew średniowiecznych; chcieliśmy nawiązać do tradycji uprawy lnu i tłoczenia oleju, z której to umiejętności średniowieczni Słowianie słynęli w całej ówczesnej Europie.

Pragniemy, aby nasz olej osiągał najwyższą jakość, dlatego stosujemy wyłącznie wyselekcjonowany surowiec oraz opracowaliśmy własną technologię tłoczenia wzorowaną na dawnych, tradycyjnych metodach.

Nasz olej tłoczony jest z ziaren lnu uprawianego w gospodarstwach rolnych położonych na Warmii i Mazurach, na terenach, które zyskały nazwę "Zielonych Płuc Polski" dzięki czystym glebom, wodzie i powietrzu, a także brakowi przemysłu.

Olej Lniany "Grunwaldzki" posiada potwierdzoną badaniami wysoką (ponad 50%) zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, wytłaczany jest na zimno, w temperaturze ograniczonej do 400C przy nacisku nie przekraczającym 300 kg/cm2.

Powyższe cechy powodują, że Olej Lniany "Grunwaldzki" jest idealnym składnikiem diety dr Budwig.

Nasz Zakład Produkcji Oleju działa na podstawie Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostródzie HŻ-4671/102/09 z dn. 14.09.2009r.